עד כמה פרקטיקות לביצוע גבוה משפיעות? – מטא-אנליזה של ההשפעות שלהן על ביצועי הארגון

סיכום בעברית בהיקף 728 מילים, של המאמר:

Combs, J., Liu, Y., Hall, A., & Ketchen, D. (2006). How much do high‐performance work practices matter? A meta‐analysis of their effects on organizational performance. Personnel psychology, 59(3), 501-528.‏להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל
עד כמה פרקטיקות לביצוע גבוה משפיעות?
Combs et al., 2006

תקציר
למרות שישנן יותר ויותר עדויות שפרקטיקות לביצוע גבוה משפיעות על ביצועי הארגון, בעקבות ההשתנות הדרמטית של השפעה זו בהתאם למאפייני המדגם, מערך המחקר, הפרקטיקות שנבחנו, והמדדים שנבחרו לביצועי הארגון, קשה להעריך את מידת ההשפעה הכללית של הפרקטיקות. החוקרים עשו שימוש במחקר-על (Meta-Analysis) על מנת להעריך את מידת ההשפעה ולבדוק האם ההשפעה גבוהה יותר עבור: (א) פרקטיקות מערכתיות לעומת אישיות, (ב) מדדי ביצועים תפעוליים לעומת פיננסיים, (ג) מפעלי ייצור לעומת ארגוני שירותים.
צירוף סטטיסטי של 92 מחקרים הראה שעוצמת הקשר הכללי מוערכת בכ0.20. הקשר היה חזק יותר כאשר נבחנו מערכות פרקטיקות לביצוע גבוה (לעומת פרקטיקות אישיות), ובקרב מפעלי ייצור (לעומת ארגוני שירותים), אבל לא השתנה באופן מובהק בין מדדי הביצועים. על בסיס הממצאים החוקרים עיצבו הצעות במטרה לעצב את פרקטיקות המחקר כך שמחקר עתידי יוכל לענות לשאלות שעולות כיום.

מבוא
משאבי האנוש...

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^