מיפוי ההשפעה של רוח-ים למיתון ההתחממות העירונית הקיצית: לשם יצירת מפת אקלים עירונית סביבתית של יוקוהומה והאזור שמסביבה

סיכום בעברית בהיקף 943 מילים, של המאמר:

Sasaki, Y., Matsuo, K., Yokoyama, M., Sasaki, M., Tanaka, T. & Sadohara, S. (2018). Sea breeze effect mapping for mitigating summer urban warming: For making urban environmental climate map of Yokohama and its surrounding area. Urban Climate, 24, 529-550.

 להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל
מיפוי ההשפעה של רוח-ים למיתון ההתחממות העירונית הקיצית: לשם יצירת מפת אקלים עירונית סביבתית של יוקוהומה והאזור שמסביבה
Sasaki et al., 2018

תקציר
המאמר עוסק בקשר שבין השפעת רוח שמגיעה מכיוון הים על הקלת הטמפרטורה באזורים עירוניים בתקופת הקיץ. הבסיס למאמר הוא אפקט אי חום עירוני שמשמעותו טמפרטורה רבה יותר באזורים עירוניים לעומת אזורים כפריים, ודרכים להקל עליו בעזרת תכנון עירוני נכון יותר. המחקר בוחן את השפעת הרוח על הטמפרטורה באזור העיר יוקוהמה ביפן, שהיא עיר נמל שאליה מגיעות רוחות מהים ממספר כיוונים שונים. המאמר מנתח את השפעת הרוחות על הטמפרטורה בעיר בחלוקה לכיווני רוח שונים ולאזורים שונים בעיר, ובתקופת הקיץ.

מבוא
תופעת אפקט החום העירוני (UHI), ביחד עם ההתחממות הגלובלית, מביאה לעלייה בטמפרטורות באזורים עירוניים רבים, שביניהם גם ערים ביפן. לתופעות אלה קיימת השפעה שלילית רבה על הרווחה נפשית של התושבים ועל המערכות האקולוגיות באזור, והן גורמות לסביבה חיצונית לא נעימה וגם להשקעת אנרגיה רבה באפשרויות לקירור. לכן, מתבצעים מאמצים רבים למצוא דרכים להקל על תופעת עליית הטמפרטורות.
יפן היא מדינה ייחודית בהקשר לתופעה זו, מפני שערים רבות בה ממוקמות באזורי חוף, ולכן ניתן להשיג הקלה משמעותית בחום באמצעות...

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^