גלובליזציה ורפורמות בחינוך

סיכום בעברית בהיקף 724 מילים, של המאמר:

Carnoy, M. (2000). Globalization and educational reform. In: Stromquist, N. P., & Monkman, K. (Eds.). Globalization and Education: Integration and Contestation Across Cultures (pp. 43-61). Oxford: Rowman and Littlefield Publishers.

קיים גם סיכום מקיף יותר של מאמר זה.להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל
גלובליזציה ורפורמות בחינוך
Carnoy, 2000

מבוא
למרות השינויים הגדולים שהגלובליזציה הביאה בכל הנוגע לחשיבותם של הידע ושל המידע, לא חל שינוי משמעותי בדרך שבה מועבר ידע בכיתה בפועל. עם זאת, הגלובליזציה הביאה לשינויים אחרים מהותיים בחינוך: בתחום המימון – הממשלות נתונות תחת לחץ להקטין את התקציבים, והמימון עובר למקורות אחרים. בתחום העבודה, עולה החשיבות של ההשכלה הגבוהה ולכן מדינות משקיעות יותר בהשכלה הגבוהה ויותר בהשכלת נשים. בתחום החינוך: ישנו יותר דגש על השוואה בינלאומית ולכן השקעה גדולה יותר במתמטיקה ומדעים, וסטנדרטיזציה של המבחנים.

הגלובליזציה - לאן?
הגלובליזציה היא עלייה בהיקפים של המסחר הבינלאומי, מעבר של מידע וכוח עבודה בין מדינות למדינות. אך למרות העלייה בחשיבות ההשפעות הבינלאומיות, ישנם תחומים שעדיין מתרחשים ברמה הביתית, וביניהם חינוך. החינוך עצמו מושפע מהגלובליזציה אך אינו ניתן להעברה למדינות אחרות. כוחה של המדינה בעידן הגלובלי מוגבל מכיוון שהיא תלויה במדיניות של שאר המדינות, אך עדיין יש...

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^