טיפול במשפחות בעלות ריבוי בעיות ורמת לחץ גבוהה: אסטרטגיות מוצעות למטפלים

סיכום בעברית בהיקף 1816 מילים, של המאמר:

McNeil, C. B. & Herschell, A. D. (1998). Treating multi-problem, high stress families: Suggested strategies for practitioners. Family Relations, 47(3), 259-262.‏

להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל

מחיר הסיכום: 42 ₪


זוהי כתובת הדוא"ל אליה יישלח הסיכום, הקפד להזין כתובת תקינה


אופציונלי. השם שיופיע על החשבונית


טיפול במשפחות בעלות ריבוי בעיות ורמת לחץ גבוהה: אסטרטגיות מוצעות למטפלים
McNeil & Herschell, 1998

זה יום שני בבוקר וג'אן, מטפלת במרכז לבריאות הנפשית בקהילה, מאחרת לישיבת צוות. כשהיא מגיעה, היא רואה את חמשת עמיתיה מתחילים לדפדף בגיליונות. סם מתחיל לקרוא את הגיליון הראשון:" ג'רמי קץ הוא ילד בן 4 בעל בעיות התנהגות קיצוניות שמתבטאות בגן ובבית. הוא מכה ושורט ילדים אחרים. הוא נשא איידס ולאחרונה הורחק בגלל שנשך ילדים אחרים. הוריו דיווחו כי הוא בלתי נשלט ושירותי הגנת הילד הפנו אותו למרפאה שלנו. אני בטוח שכולכם זוכרים את המשפחה הזאת. יש להם חמישה ילדים אחרים והיו כבר במרפאה שלנו פעמיים או שלוש לפני" ג'רי, מטפל נוסף, אמר "אני זוכר אותם. הם היו בשנה שעברה. הם התחילו עם הרבה מוטיבציה, אבל אחרי כמה שבועות התחילו להחסיר. לבסוף נאלצתי לסגור את התיק אחרי שהחסירו שלוש פעמים. אני מעדיף לוותר על זה". סם שאל, "יש מתנדבים עבור התיק?" שתיקה. "אוקיי, טוב בואו ננסה עוד אחד".
כאשר סם המשיך, שררה הבעה של הקלה על פני שאר המטפלים. סאם אמר "יש לי גיליון מבית מחסה לחסרי בית. אחד המטפלים שם מחפש הדרכה הורית לאם עם שלושה ילדים. האם נמצאת שם אחרי שעברה זוגיות אלימה בפעם רביעית. העובד התקשר כיוון ששניים מהילדים משתוללים בבית המחסה והשלישי נראה בדיכאון. לאם גם יש סימני דכאון והם הולכים לצאת מהבית המחסה הבוקר. לאם אין כתובת מסודרת או טלפון, אבל העובד מסר שהיא מגיעה בתדירות קבועה לשם והוא יכול להעביר לה הודעות." ג'אן כמו האחרים גלגל את העיניים בסקפטיות והחלה להעלות סיבתו למה היא לא יכולה לקחת את התיק.
ניכר כי בשני המקרים העובדים לא ממהרים לקחת את התיקים האלה. אבל למה? התיקים שתוארו הם לא בדיוק התיקים שאנו כמטלפים פוגשים לרוב. ישנן תכונות מסוימות של משפחות שמרתיעות את המטפלים: מחסור במשאבים, ניסיונות טיפול שנכשלו, היעדר טלפון וריבוי רבות. הניסיון והאינטואיציה הקלינית שלנו אומרים לנו כי המשפחות הקשות ביותר לטיפול הן אלה עם בעיות מרובות, משאבים מוגבלים, וסטרס גבוה. המחקר תומך באינטואיציה זו.
שני מאמרים בגיליון זה של Family Relations מדגישים נושאים אלה. פישר, פאגוט, וליב (1998), כמו גם לינדסי (1998) מציינים כי שני ההיבטים העיקריים המפריעים לטיפול: משאבים כספיים מוגבלים ורמות מתח גבוהות. הם אומרים כי מצב סוציו-אקונומי בעל השפעה על תפקוד המשפחה במונחים של רווחה פסיכולוגית של ההורים ואסטרטגיות משמעת שההורים נוקטים....

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^