פירוק שיח המלחמה: יוצרות סרטים פלסטינאיות מתייחסות לאלימות

סיכום בעברית בהיקף 846 מילים, של המאמר:

Yaqub, N. (2011). Dismantling the Discourses of War: Palestinian Women Filmmakers Address Violence. In Ennaji, M., & Sadiqi, F. (Eds.) Gender and Violence in the Middle East (pp. 249-264). London: Routledge.‏להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל
פירוק שיח המלחמה: יוצרות סרטים פלסטינאיות מתייחסות לאלימות
Yaqub, 2011

מבוא
נשים פלסטינאיות מתמודדות עם רשת מורכבת של אלימות בה החיים הפרטיים מושפעים מרמות יוצאות דופן של אלימות צבאית, כלכלית ופוליטית. בעשור האחרון הייתה עליה בכמות הנשים היוצרות. נוכחותן של נשים בקרב יוצרי סרטים מאפשרת ביטוי של הפרספקטיבה הנשית וייצוג הולם של נשים בתחום הקולנוע. בנוסף הן יכולות להגיע לרמות אינטימיות גבוהות יותר עם הנשים המצולמות.

עדות לאלימות, בניית נרטיבים להתנגדות
סרטה של Alia Arasoughly - "this is not living" (2001) מציג את האבסורד שבמצב הפלסטיני. הסרט מציג מספר נשים שחייהן נפגעו על ידי האלימות שבאינתיפאדה השנייה: בעלת חנות שפותחת את חנותה כל יום למרות שאין לה לקוחות, אם שעובדת כדי לתמוך במשפחתה, בבעלה החולה ובבנה הנכה, סטודנטית שמחפשת תשובה לאלימות, שדרנית בטלוויזיה ששקועה יום יום בתמונות אלימות ועוד. מכל אלה עולים התנאים הקשים בהן הפלסטינאים נאלצים לחיות וכעס על התנאים הפוליטיים שמאפשרים את המצב.
הבמאית לא מתייחסת לקורבנות של הנשים אלא מתמקדת ביצרנות שלהן. לכל אחת מהנשים המצולמות יש אחריות בעלת משמעות,...

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^