הערכה קלינית עבור אוטורפרקטומטר שין-ניפון SRW-5000 בקרב מבוגרים: עדכון

סיכום בעברית בהיקף 1832 מילים, של המאמר:

Mallen, E. A., Gilmartin, B., Wolffsohn, J. S., & Tsujimura, S. I. (2015). Clinical evaluation of the Shin‐Nippon SRW‐5000 autorefractor in adults: an update. Ophthalmic and Physiological Optics, 35(6), 622-627.‏להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל
הערכה קלינית עבור אוטורפרקטומטר שין-ניפון SRW-5000 בקרב מבוגרים: עדכון
Mallen et al., 2015

תקציר
מטרה: מכשיר השין-ניפון SRW-5000 הוא אוטורפרקטומטר פתוח שהחליף את האוטורפרקטומטר קאנון R-1 באמצע שנות ה-90 של המאה ה-20 ושנעשה בו שימוש נרחב במעבדות לאופטומטריה ומדעי הראייה. משתמשים בו כדי למדוד הפרעות רפרקציה, תגובות אקומודציה הן באופן סטטי והן באופן דינאמי, הפרעות רפרקציה שמחוץ לציר האופטי, ובנוסף המכשיר הותאם למדידת גודל אישון. מאמר זה מציג סקירה של ההערכה הקלינית המקורית משנת 2001 עבור SRW-5000 בקרב מבוגרים ומספק עדכון על השימוש וההתאמה של המכשיר מאז הפרסום המקורי.
ממצאים אחרונים: מכשיר SRW-5000, ומשפחת המכשירים שבאה בעקבותיו, הוכיחו תקפות, כושר שחזור, ושימושיות בסביבות מחקר ובסביבות קליניות. המכשירים הדגימו גם פוטנציאל גדול בפונקציונליות מחקרית מוגברת לאחר מספר התאמות.
סיכום: SRW-5000 ונגזרותיו היו ונותרו חשובים בנסיוננו להבין הדרדרות של קוצר ראייה, טכניקות לשליטה בקוצר ראייה, ותפקוד אוקולומוטורי בראייה אנושית.

מבוא
לפני הגעתו של מכשיר שין-ניפון SRW-5000 באמצע שנות ה-90 של המאה ה-20, חוקרים רבים בתחום חקר האקומודציה והפרעות הרפרקציה השתמשות באוטורפרקטומטר קאנון R-1 Autoref. המכשיר, שהושק בשנת 1981, הוכיח יעילות בשימושים קליניים, אך העיצוב הפתוח שלו סיפק לחוקרים מערכת ורסטילית מאוד למדידת תגובות אקומודציה. משתתפי ניסויים היו מסוגלים לראות עצמים בחלל חופשי או מטרות הממוקמות בתוך מערך עדשות בדאל: המקרה הראשון נועד לספק, למשל, מדידות של שיפועי תגובות אקומודציה , סינקינזיס של אקומודציה והסתגלות חזית הגל ורפרקציה היקפית; המקרה השני כדי לאפשר אפיון של גירוי אקומודציה מוּנַע-טשטוש. בנוסף, מערכת מדידות באינפרא-אדום אפשרה בחינה של תגובות אקומודציה בלולאה פתוחה כדי לחקור, למשל, אקומודציה טונוס והשפעתן של משימות חזותיות על ההסתגלות באקומודציה טונוס. היכולת למדוד באופן אמין הסתגלות אקומודציה בלולאות סגורות תוך כדי משימה, תוך שימוש בתכונות הזמניות של רגרסיה באקומודציה לכיוון נקודת מנוחה בטונוס בלולאה פתוחה לאחר המשימה, היא שימוש בעל ערך גבוה במיוחד במערך הצפייה הבינוקולרי הפתוח. יתר על כן, הסבת הקאנון R-1 להקלטה מתמשכת של תגובות אקומודציה הניבה תובנות חדשות לטבען וחשיבותן של מיקרו-תנודות אקומודציה בראייה מתמשכת לטווח קצר.
בהינתן הפרופיל הניסויי המרשים של הקאנון R-1, נוצרה חרדה בקרב חוקרים במהלך שנות ה-90 לגבי ירידת קרנו הבלתי נמנעת, שהוקלה על ידי השקת השין-ניפון SRW-5000. בהתאם לעיצוב הקאנון R-1, מדידת הרפרקציה ומערך קיבוע המשתתף...

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^