תפקיד הזוּגָרוּת בהבניית משפחה: ארה"ב כנקודת השוואה

סיכום בעברית בהיקף 1747 מילים, של המאמר:

Heuveline, P. & Timberlake, J. M. (2004). The role of cohabitation in family formation: The United States in comparative perspective. Journal of Marriage and Family, 66(5), 1214-1230.‏

להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל

מחיר הסיכום: 42 ₪


זוהי כתובת הדוא"ל אליה יישלח הסיכום, הקפד להזין כתובת תקינה


אופציונלי. השם שיופיע על החשבונית


תפקיד הזוּגָרוּת בהבניית משפחה: ארה"ב כנקודת השוואה
Heuveline & Timberlake, 2004

השכיחות של חיים בזוגרות בארה"ב הולכת וגדלה. בכדי להכריע את תרומתה של צורת חיים זו להבניית המשפחה, נעשו בעיקר השוואות בין יחידים החיים בזוגרות ובין יחידים שאינם חיים בזוגרות. בכדי לחזק את הממצאים, השוו את התוצאות בארה"ב אל 16 מדינות מתועשות אחרות. ממצאי המחקר מצביעים על כך שלמרות העובדה שמספר ארצות מתאימות לדרך חיים זו, קשה יותר לאפיין זוגרות בארה"ב. מטרת המחקר היא להבין את הזוגרות בארה"ב כחלק מהקונטקסט של המדינות המתועשות.
הנושא שמתייחסים אליו יותר מכל הוא הולדת ילדים לפני הנישואין. אחד מהנושאים המרכזיים ביותר בספרות, הוא ההשפעות על ילדים כתוצאה מגדילה במשפחה חד-הורית.
עד לאחרונה, התייחסו אל זוגרות כשלב מקדים לנישואין או כאלטרנטיבה לנישואין. נוכחותם של ילדים היא שהביאה לדיון הציבורי בנושא וגרמה למחוקקים להעניק לזוגרים תמריצים כדי שיתחתנו. בכלליות, זוגרות הינה פחות יציבה מנישואין ולכן יש סיכוי גבוה יותר שילדי הזוגרים יחוו פרידה של הוריהם. כרבע מהילדים חיים בשלב כלשהו בילדותם עם הורה זוגר.
מפתח מרכזי במחקר הוא רמת הפריון של זוגרים, מכיוון שככל שיותר זוגרים יביאו ילדים למסגרת זו – כך גם גדלים הסיכויים שהזוגרות תהיה תחליף לנישואין.
רקע תיאורטי: מחקרים מוקדמים על זוגרות עסקו בדיכוטומיה של הזוגרות כטרום נישואין נגד תחליף לנישואין. החוקרים Casper & Bianchi הציעו ארבעה סוגים של זוגרות:
1. אלטרנטיבה לנישואין – בני הזוג לא מעוניינים להינשא. מצופים יחסים ארוכי טווח.
2. שלב מקדים לנישואין – בני הזוג מעוניינים להינשא. מצופים יחסים ארוכי טווח.
3. ניסיון של נישואין – בני הזוג עוד לא החליטו אם מעוניינים להינשא. עוד לא הוחלט על אורך היחסים.
4. המשך של תקופת החיזור – בני הזוג לא מעוניינים להינשא. מצופים יחסים קצרי טווח.

חוקרים אחרים מצביעי גם על הבדלים בין סוגי הזוגרות בשל השפעת הריון (בעיקר בסוג השלישי). יש הטוענים שזוגרות ונישואין הופכים לבלתי מובחנים כאשר נולדים ילדים לתוך מערכת היחסים ובני הזוג מגדלים אותם.
מאמר זה מזהה ומתאר שש דרכים אידיאליות בהן זוגרות תורמת להבניית משפחה בחברות מערביות, על בסיס התנהגותם – החלטתם לגור יחד, להוליד ילדים ולהישאר ביחד.
ממצאי כל ארץ מצביעים על כך שככל שהאנשים יותר משכילים ופחות דתיים, פחות סביר שיתחתנו מבלי לגור יחד. למרות זאת, בספרד ואיטליה עדיין יותר סביר...

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^