מהי חשיבה אפיסטמולוגית ולמה היא חשובה?

סיכום בעברית בהיקף 779 מילים, של המאמר:

Kuhn, D. & Weinstock, M. (2002). What is epistemological thinking and why does it matter? In: Hofer, B. K. & Pintrich, P. R. (eds.) Personal Epistemology: The Psychology of Beliefs about Knowledge and Knowing (pp. 121-144). Mahwah, NJ: Erlbaum.

להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל

מחיר הסיכום: 42 ₪


זוהי כתובת הדוא"ל אליה יישלח הסיכום, הקפד להזין כתובת תקינה


אופציונלי. השם שיופיע על החשבונית


מהי חשיבה אפיסטמולוגית ולמה היא חשובה?
Kuhn & Weinstock, 2002

מבוא
המאמר עוסק במושג "חשיבה אפיסטמולוגית", גם מבחינה תיאורטית וגם מבחינת האפשרות להערכה אמפירית. במאמר מוצג מודל לרמות שונות של התפתחות החשיבה האפיסטמולוגית לאורך שנות החיים, ומחקר כמותי שבחן את רמות ההתפתחות השונות של רמת החשיבה האפיסטמולוגית על פי קבוצות גיל שונות וקבוצות אוכלוסייה שונות. עד לשנים האחרונות, המחקרים בנושא חשיבה אפיסטמולוגית היו גוף מחקרי מבודד שהתפתח באופן עצמאי, וכמעט לא היו ניסיונות לחבר אותו למושגים כלליים יותר של התפתחות קוגניטיבית. המטרה במחקר הנוכחי היא גם לחבר בין התיאוריה בתחום זה לבין משמעויות מעשיות בחיי היומיום.

מהי התפתחות?
מחקרים תיאורטיים בנושא חשיבה אפיסטמולוגית מתבססים במידה רבה על מודל שלבים. למודל שלבים יש יתרונות וחסרונות, כאשר היתרון הוא שמיפוי תהליך ההתפתחות בשלבים מאפשר הערכה אמפירית טובה יותר. מצד שני, תיאור השלבים השונים באופן דיכוטומי במקרים רבים מזניח ניואנסים רבים שקיימים בכל שלב, ולעיתים מפשט בצורה מוגזמת תופעות מורכבות. במחקר הנוכחי, המודל המוצע לרמות...

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^