לקיחת סיכונים ביצירת תכנים לנוער: שימוש של בני נוער באתרי רשתות חברתיות לאינטימיות, פרטיות וביטוי עצמי

סיכום בעברית בהיקף 949 מילים, של המאמר:

Livingstone, S. (2008). Taking risky opportunities in youthful content creation: Teenagers' use of social networking sites for intimacy, privacy and self expression. New Media & Society, 10(3), 393-411.

להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל

מחיר הסיכום: 42 ₪


זוהי כתובת הדוא"ל אליה יישלח הסיכום, הקפד להזין כתובת תקינה


אופציונלי. השם שיופיע על החשבונית


לקיחת סיכונים ביצירת תכנים לנוער: שימוש של בני נוער באתרי רשתות חברתיות לאינטימיות, פרטיות וביטוי עצמי
Livingstone, 2008

צעירים תמיד הקדישו תשומת לב רבה להצגת העצמי. בשנים האחרונות, הצגת העצמי נעשית במידה רבה באמצעות יצירת פרופילים אישיים והשתתפות בקהילות ברשת. מאמר זה חוקר את הפרקטיקות של קשרים חברתיים בבני נוער, במטרה לעמוד על הקשר בין הזדמנויות לסיכונים. החוקרים שואלים מה מייחד את הבניית העצמי של צעירים ואת מערכות היחסים שלהם, כעת כשאלה מתווכים יותר ויותר על ידי רשתות חברתיות.
שיחים עכשוויים משקפים לעיתים קרובות אכזבה וחרדה מהדור הצעיר. הצעירים הואשמו בכך שהם חסרי דאגה לפרטיות, והרשתות החברתיות הואשמו בכך שהן נרקיסיסטיות לחלוטין, גורמות לבידוד חברתי ולבזבוז זמן, ואף מהוות סכנה למשתמשים הצעירים. המתח סביב השימוש של ילדים במדיה נובע, פעמים רבות, מהשינויים במיקום של ילדים ונערים מול ההורים, בית הספר והקהילה. בני הנוער של היום עוברים "תקופת נעורים מורחבת" - נשארים "צעירים" זמן רב יותר במונחים של חינוך ותלות כלכלית, אך הופכים לעצמאיים במונחים של פעילות מינית, פעילות בשעות הפנאי וצרכנות בגיל מוקדם יותר.
עבור בני נוער, הקהילות המקוונות יכולות לייצג שטח "שלהם", שנתון יותר למעקב של חבריהם מאשר למעקב של מבוגרים, הזדמנות מרגשת אך בטוחה...

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^