המבנה והתפקידים של המשפחה הגרעינית

סיכום בעברית בהיקף 1457 מילים, של הפרק:

The structure and functions of the nuclear family.

מתוך המאמר:

Parsons, T. (1954). The incest taboo in relation to social structure and the socialization of the child. The British Journal of Sociology, 5(2), 101-117.‏

להורדת הסיכום
הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את הסיכום במייל

מחיר הסיכום: 42 ₪


זוהי כתובת הדוא"ל אליה יישלח הסיכום, הקפד להזין כתובת תקינה


אופציונלי. השם שיופיע על החשבונית


המבנה והתפקידים של המשפחה הגרעינית
Parsons, 1954

המשפחה הפכה ברמת המקרו לבלתי פונקציונלית בעליל. היא כמעט ואינה מעסיקה עצמה בייצור כלכלי; היא אינה יחידה משמעותית במערכת הכוח הפוליטית; היא אינה סוכנת ישירה של אינטגרציה של החברה הגדולה. הפרטים משתתפים בפונקציות אלה, אך עושים זאת "כאינדיבידואלים" לא במסגרת תפקידם כחברים במשפחה.
המשמעות החשובה הנגזרת מנקודת מבט זו היא שאין לפרש את הפונקציות של המשפחה בחברה בעלת דיפרנציאציה גבוהה כפונקציות ישירות מטעם החברה, אלא מטעם האישיות.
מכיוון שאישיות של בני אדם אינה "נולדת" אלא חייבת "להיעשות" דרך הסוציאליזציה, משפחות הן הכרח, הן "פקטור" היוצר אישיות של בני אדם. אך גם כשהיא נוצרה אין להניח שאישיות תשאר יציבה בהתיחסויות החיוניות לפונקציות החברתיות ללא מכניזמים של יציבות הקשורים בתהליך הסוציאליזציה.
שתי פונקציות למשפחה: 1. סוציאליזציה של ילדים, כך שיוכלו להפוך לחברים בחברה שאליה הם נולדים. 2. ייצוב האישיות הבוגרת של אוכלוסיית החברה. שתי פונקציות אלה מקושרות.
בהמשך נראה כי הפוקוס המרכזי של הסוציאליזציה מונח בפנימיות של תרבותה של החברה שלתוכה נולד הילד. המשפחה היא ללא ספק בכל החברות, וכן בשלנו, במובן זה מערכת ממוסדת.
אך אין זה מספיק למקם את הילד בכל מערכת ממוסדת של יחסים חברתיים. הוא חייב להיות ממוקם באחת אשר מגשימה את התנאים הפסיכולוגיים ההכרחיים להשלמה מוצלחת של תהליך הסוציאליזציה, לאחר רציפות של שלבים החל עם הינקות. לשלבים הראשונים של הסוציאליזציה, מערכת הסוציאליזציה חייבת להיות קבוצה קטנה. יותר מכך, היא חייבת להיות מחולקת לתת מערכות כיוון שהילד לא צריך רמה שווה של השתתפות עם כל החברים בו זמנית בשלבים המוקדמים של התהליך. אנו נראה כי זה חשוב במיוחד שבשלב המוקדם ביותר הוא נוטה לקשר מיוחד לחבר אחד אחר במשפחה, אמו.
השנה הראשונה לחיים היא תקופה קריטית של הסוציאליזציה אשר דורשת תשומת לב מסוג מסוים מהאם. בנוסף, יתכן וזה משמעותי שבחברה כשלנו למשפחה אין מספר רב של ילדים (לפי סטנדרטים מסוימים). יש לציין...

לקריאת הסיכום המלא הורד/י את הסיכום באמצעות הטופס לעיל^