האתר המוביל ברשת לסיכומים בעברית

מאמרים אקדמיים בנושא מוטיבציה

נושא המוטיבציה נחקר בהקשר של תחומים שונים, בעיקר במדעי החברה וההתנהגות. לדוגמא, בתחומי המנהל וביחוד בתחום משאבי אנוש, יש מאמרים רבים העוסקים במוטיבציה של עובדים בארגונים. בתחום החינוך נושא המוטיבציה של תלמידים בהקשר של למידה הוא אחד מנושאי המחקר המרכזיים. בתחום הפסיכולוגיה הרבה מאמרים עוסקים בסוגי המוטיבציות ובמקורות השונים למוטיבציה. באתר sicumim ניתן למצוא סיכומים בעברית למגוון מאמרים בנושא מוטיבציה.

 

דוגמאות למאמרים אקדמיים בנושא מוטיבציה

כאמור על נושא המוטיבציה נכתבו אינספור מאמרים מכיוונים שונים ומגוונים, קיבצנו כאן כמה דוגמאות. המאמר "מוטיבציה של עובדים וביצועים בעבודה" (Lazaroiu, 2015, Employee Motivation and Job Performance) עוסק בהתאמת התגמול לעובדים על פי הפירמידה של מאסלו, כך שיפנה גם למוטיבציה חיצונית וגם למוטיבציה פנימית.

במאמרם של אבי קפלן ואבי עשור "מוטיבציה ללמידה בבית הספר – הלכה ומעשה" (קפלן ועשור, 2001), נסקרו גישות מרכזיות בנושא המוטיבציה והמושגים המרכזיים הקשורים אליו, במטרה להראות את מורכבותה של התפתחות המוטיבציה בקרב תלמידים.

המאמר "להדליק את עצמך על זה: כיצד ומתי תיאורים מעצבים מוטיבציה לפעולה" (Winchester & Green, 2019, Talking your self into it: How and when accounts shape motivation for action) בדקו באמצעות ניתוח ראיונות את ההשפעה שיש לתיאור פוסט-הוק על מוטיבציה של אנשים להתמיד בפעילות והקשר שלה לנרטיב עצמי.

המאמר "ההשפעה של משימות מעוררות על המוטיבציה לקריאה ועל ההבנה" (Guthrie et al., 2006, Influences of Stimulating Tasks on Reading Motivation and Comprehension) מתאר ניסוי שבדק את המוטיבציה וההישגים בקבוצות תלמידים שקיבלו הרבה משימות מעוררות לעומת קבוצות שקיבלו מעט משימות מעוררות. ואלו רק דוגמאות ספורות למאמרים בנושא מוטיבציה, בתחומים שונים.

 

איך מוצאים טקסט מלא של מאמרים אקדמיים על מוטיבציה?

אם יש לכם שם של מאמר בנושא מוטיבציה, קל מאד למצוא את המאמר המלא. ניקח לדוגמא את המאמר "A study of motivation: How to get your employees moving". ראשית הכנסו לאתר גוגל סקולר והקלידו (או הדביקו) בשורת החיפוש את שם המאמר. לחצו אנטר במקלדת או על הכפתור הכחול עם זכוכית המגדלת באמצעות העכבר.

צילומסך של חיפוש בגוגל סקולר

המאמר שחיפשנו מופיע ראשון בתוצאות. בהמשך השורה של כותרת המאמר, ניתן לראות קישור עם כתובת דומיין, במקרה זה academia.edu, ולידו [PDF]. לחצו על הקישור.
(כפי שאתם יכולים לראות, לא לכל המאמרים יש טקסט מלא נגיש לכל, אך אם אתם סטודנטים רשומים יתכן ויש למוסד שלכם הסדר עם מאגרי מידע בתשלום.)

הטקסט המלא של המאמר יפתח לכם כPDF בדפדפן. אם ברצונכם להוריד אותו למחשב, לחצו על כפתור ההורדה כפי שמסומן

נהדר! הטקסט המלא של המאמר בידיכם.

 

איך למצוא מאמרים אקדמיים בנושא מוטיבציה?

כאמור מאמרים בנושא מוטיבציה קיימים בתחומים רבים ובהיבטים שונים. כדי למצוא מאמרים על מוטיבציה בתחומים מסויימים ובהיבטים מסויימים, יש לבצע חיפוש ממוקד. לשם הדוגמא, נחפש מאמר בנושא מוטיבציה של תלמידים עם לקות למידה.
הכנסו לגוגל סקולר והקלידו motivation.

ההצעות להשלמה תציג חיפושים נפוצים קשורים למוטיבציה. החיפוש motivation in education אמנם קשור לנושא אך הוא כללי מדי, ויש להוסיף מילות חיפוש ספציפיות לנושא הדרוש. לכן נקליד בשורת החיפוש motivation students learning disabilities, ונלחץ אנטר (או עם העכבר על הכפתור הכחול עם הזכוכית מגדלת).

ניתן לראות שהחיפוש הניב הרבה תוצאות רלוונטיות. אם ברצונכם לסנן את המאמרים לפי שנת פרסום ביכולתכם לעשות זאת בעמודה בצד ימין.

 

טיפים לבחירת מאמרים אקדמיים בנושא מוטיבציה

כאשר בוחרים מאמרים על מוטיבציה לסקירה או לעבודה, מומלץ מאד לבחור מלכתחילה מאמרים שכבר יש להם סיכומים בעברית. מוזמנים לבחור מהמאגר שלנו סיכומי מאמרים בנושא מוטיבציה. כי באמת שאין צורך לקרוא את כל המאמר בשביל להבין את הרעיון הכללי שלו. אפשר ואפילו רצוי לקרוא סיכום בעברית למאמר – ככה גם תחסכו זמן קריאה, וגם תבינו יותר טוב מה שקראתם בעברית. אם יש מאמר מסויים שאתם רוצים לבדוק אם יש לנו סיכום שלו בצעו חיפוש במאגר, ואם לא מצאתם בחיפוש הרגיל נסו בחיפוש גוגל במאגר הסיכומים. אם גם שם אתם לא מוצאים, אתם תמיד יכולים להזמין סיכום מאמר ספיישל למאמרים שמצאתם בגוגל סקולר. שלחו את המאמר והנחיות לסיכום (אם יש) למייל: sicumim@sicumim.co.il  או דרך הטופס כאן למטה, ונחזור אליכם בהקדם.