האתר המוביל ברשת לסיכומים בעברית

איך להרוויח כסף ממכירת סיכומים

תקופת הלימודים האקדמיים היא אחת התקופות הדחוקות ביותר מבחינה כלכלית, עבור סטודנטים מכל רקע. לא תמיד מערכת השעות מאפשרת לעבוד במקביל ללימודים באופן המאפשר פרנסה מספקת, וגם אחרי סיום התואר לוקח זמן להתאושש כלכלית. אחת הדרכים הלגיטימיות להרוויח כסף בתור סטודנט או בוגר תואר, ללא השקעת זמן או כסף, היא למכור סיכומים שנותרו מהלימודים לסטודנטים המקוששים ומחפשים בנרות סיכומים למבחן בסוף הסמסטר. מכירת סיכומים יוצרת איזון הרמוני והוגן בין מי שנאלץ להפסיד לימודים בשביל לעבוד ולהתפרנס, לבין מי שמוותר על עבודה בשביל לנכוח בכל השיעורים. היא מאפשרת לכל אחד להשלים פערים ולהתכונן טוב יותר למבחנים, ומתגמלת את השקדנים ביותר הנושאים על גבם את חבריהם לספסל הלימודים.

 

סוגי הסיכומים הנמכרים

ישנם שני סוגי סיכומים עיקריים שיש להם ביקוש: הראשון הוא סיכום קורס (נקרא גם מחברת קורס), המכיל סיכום של דברי המרצה בכל שיעור ושיעור, ומסודר לפי שיעורים. השני הוא סיכומי מאמרים מחומר הקריאה של הקורס. לשני סוגי הסיכומים יש ביקוש נרחב, ואם אתם מהסטודנטים שסיכום בא להם בקלות – אתם יכולים ובהחלט מגיע לכם לקבל על זה תגמול.

 

היכן מוכרים סיכומים

אי אפשר להסתובב בקמפוס ולצעוק 'סיכומים למכירה!' – קודם כל, זה לא כדאי כי לא הרבה אנשים ישמעו אתכם. שנית, מי שכן ישמע אתכם יסתכל עליכם ממש מוזר ואולי יקרא לאבטחה. בסדר, אז ברור שמוכרים באינטרנט – יותר שקט, תפוצה רחבה וזמינות לנצח: ככה הסיכומים המושלמים שלכם יהיו זמינים לקניה גם עבור הדורות הבאים. יופי, אז באינטרנט, אבל באיזה אתר?
בעבר, אתר Spitball היה פלטפורמה פופולרית לשיתוף סיכומים, אפשר היה לקבל קרדיט לרכישת סיכומים אחרים תמורת אלה שלך, או תגמול כספי. אך ספיטבול נסגר ולא נראה שהוא הולך לחזור לאויר בקרוב. אתר אחר שעדיין קיים הוא טקסטולוגיה, אשר אמנם מאפשר שיתוף של סיכומים אך הוא אינו מספק שום תגמול למי שטרח ועמל, כתב והעלה אותם.
כיום האפשרות הכדאית עבור מי שרוצים להרוויח ממכירת סיכומי שיעור, סיכומי מאמרים ומחברות קורס היא לשים אותם באתר סמינריון, אתר המאפשר לסטודנטים להכניס כסף גם מעבודות ומטלות אחרות שהם כתבו והחליטו למכור. זהו מאגר שיתוף נרחב ומגוון בעל ממשק ידידותי למשתמש גם לקונה וגם למוכר, לכן סטודנטים רבים מחפשים בו את מה שהם צריכים.

 

איך להגדיל את סיכויי המכירה

אם מישהו מחפש סיכומי שיעורים בקורס מסויים, סביר להניח שהוא יקנה מה שהוא ימצא ראשון. אז פשוט – תעזרו לו למצוא את הסיכום שלכם ראשון! אם זו מחברת קורס, כתבו גם בכותרת, גם בתגיות וגם בתיאור את שם הקורס. השתמשו בתיאור ובתגיות בניסוחים שונים – סיכומי שיעורים/מחברת קורס/ סיכום קורס. אם יש לקורס הזה כינוי או קיצור – כתבו גם אותו, אם זה קורס של מרצה מסויים – הוסיפו את שם המרצה. כמו כן ספקו מידע מלא ואמין על הסיכום עצמו – מספר מילים, שנת הקורס, וכו'. אם זה סיכום מאמר, כתבו את שם המאמר המלא ואת שם המחבר. הוסיפו תגיות מתאימות לנושאי המאמר, כדי שמי שמחפש מאמר לפי נושא ולא לפי כותרת ימצא אותו וידע שהמאמר רלוונטי עבורו.

מקווים שעזרנו ושתעשו מלא כסף.

ואגב סיכומים, אם אתם צריכים סיכום מאמר שלא מצאתם פה במאגר, שלחו את המאמר והנחיות לסיכום (אם יש) למייל: sicumim@sicumim.co.il ונחזור אליכם בהקדם.