האתר המוביל ברשת לסיכומים בעברית

איך לסכם מאמרים בחינם עם ChatGPT? מדריך מלא לסיכום מאמרים בחינם

הטכנולוגיה מתקדמת ועמה היכולת של אינטליגנציה מלאכותית (AI) לסכם מאמרים. במדריך זה נראה כיצד להשתמש ב-Chat GPT כדי לסכם מאמרים בחינם. סיכום מאמרים בחינם עם Chat GPT מתבצע בארבעה שלבים:

 

הרשמה ל-ChatGPT

בשלב ראשון, כדי לסכם מאמרים באמצעות צ'אט ג'י פי טי צריך להירשם למערכת. אל דאגה, ההרשמה פשוטה ובחינם. להרשמה ראשונית למערכת ניכנס לדף ההרשמה: https://chat.openai.com/auth/login ונבחר ב Sign Up:

לאחר בחירה ב-Sign Up נועבר לדף ההרשמה, שם נזין את כתובת המייל שלנו, נבצע את הריקפצ'ה כדי להוכיח שאנחנו לא רובוט, ונלחץ על Continue:

לאחר הלחיצה על Continue נועבר לעמוד שבו עלינו לבחור סיסמה. נבחר סיסמה שתואמת לכללים ונלחץ שוב על Continue:

לאחר הלחיצה על "Continue" נקבל הודעה שעלינו לאשר את המייל שהזנו:

נעבור למייל כדי לאשר את המייל. במייל קיבלנו את ההודעה הבאה. נלחץ על הכפתור לאישור המייל:

ונמשיך בחלון שנפתח. בחלון שנפתח מבקשים מאיתנו את השם שלנו. נזין את השם ונלחץ על Continue:

לאחר שלחצנו על Continue מבקשים את מספר הטלפון שלנו לצורך אישור. נזין את מספר הטלפון ונלחץ על Send code via SMS:

את הקוד שקיבלנו ב-SMS נזין בשזה שייפתח, וזהו! נכנסנו למערכת! אם אתם רואים את החלון הבא, אתם כבר בתוך המערכת:

כל מה שנותר לעשות עכשיו זה ללחוץ על Next עד שחלונית ההסבר תיעלם, ואז תקבלו את מסך הצ'אט המוכן לעבודה:

בשורה למטה ניתן להזין את הבקשות שלכם מ-Chat GPT. בחלק הבא של המדריך נסביר איך להשתמש בבקשות האלה כדי לסכם מאמר בחינם.

סיכום מאמר באמצעות ChatGPT

נניח שאנחנו רוצים סיכום של הפרק "Woman as the Subject of Feminism" מתוך הספר "Gender trouble: Feminism and the subversion of identity" מאת ג'ודית באטלר. פשוט נבקש את זה מהצ'אט באנגלית פשוטה. למשל, אנחנו הזנו את הבקשה הפשוטה:

Can you summarize the chapter "Women as the subject of feminism" from the book "Gender Trouble" by Judith Butler?

צ'אט GPT לא היסס לרגע וכתב לנו את הסיכום הבא:

ובטקסט:

In the chapter "Women" as the Subject of Feminism from the book "Gender Trouble" by Judith Butler, Butler discusses the concept of the "woman" as a subject of feminist theory and politics. She argues that the category of "woman" is not a stable or fixed identity, but rather a construct that is shaped by social and cultural norms. This means that the experiences and identities of women are diverse and cannot be reduced to a single category or understood as a monolithic group.

Butler also critiques the idea that there is a unified and essential "nature" of women that can be appealed to in feminist theory and politics. She asserts that this approach essentializes and universalizes the experiences and identities of women, ignoring the diversity and complexity of women's lives.

Instead, Butler suggests that feminists should focus on the social and cultural systems that produce and sustain gender inequality, rather than trying to identify a pre-existing essence of femininity or womanhood. By challenging and destabilizing these systems, feminists can work towards more equitable and just society for all people, regardless of their gender identity.

הבעיה היחידה היא שהסיכום באנגלית, ואנחנו רוצים סיכום בעברית. מה עושים? נשתמש בכלי תרגום המאמרים החינמי של אתר FreeLand.co.il כדי לתרגם את הסיכום לעברית.

 

תרגום הסיכום לעברית בחינם עם כלי התרגום של FreeLand.co.il

בשביל להשתמש בכלי התרגום החינמי של אתר FreeLand.co.il קודם כל ניכנס לדף תרגום מאמרים בחינם באתר פרילנד. כעת, נעתיק את הסיכום באנגלית שקיבלנו מצ'אט GPT, ונדביק אותו במקום המתאים בדף התרגום, כך:

לאחר שהדבקנו את הסיכום במקום המתאים, נגלול קצת למטה ונראה את התרגום לעברית שקיבלנו:

כעת, כל מה שנשאר לעשות זה להעתיק את הטקסט המתורגם לעברית, ולערוך אותו מעט מכיוון שמדובר בתרגום אוטומטי שלפעמים עושה טעויות קלות. הטקסט כפי שקיבלנו אותו מכלי התרגום של FreeLand.co.il הוא:

בפרק "נשים" כנושא הפמיניזם מתוך הספר "בעיות מגדריות" מאת ג'ודית באטלר, באטלר דנה במושג ה"אישה" כנושא של התאוריה הפמיניסטית, והפוליטיקה. היא טוענת שהקטגוריה של "אישה" אינה זהות יציבה או קבועה, אלא מבנה המעוצב על ידי נורמות חברתיות ותרבותיות. משמעות הדבר היא שהחוויות והזהויות של נשים הן מגוונות ולא ניתן לצמצם אותן לקטגוריה או להבין אותן כקבוצה מונוליטית.

באטלר גם מבקרת את הרעיון כי יש "טבע" מאוחד וחיוני של נשים, אשר ניתן לפנות אליהן בתאוריה פמיניסטית ובפוליטיקה. היא טוענת כי גישה זו ממחישה באופן אוניברסלי את חוויותיהן וזהויותיהן של נשים, ומתעלמת מהגיוון והמורכבות של חייהן של נשים.

במקום זאת, באטלר מציעה שפמיניסטיות צריכות להתמקד במערכות החברתיות והתרבותיות שייצרו ויחזקו את אי השוויון המגדרי, במקום לנסות לזהות את המהות הקיימת מראש של נשיות או נשיות. על ידי קריאת תיגר וחוסר יציבות של המערכות האלו, פמיניסטיות יכולות לעבוד לכיוון יותר שוויוני ופשוט עבור כל האנשים, בלי קשר לזהות המגדרית שלהם.

ניתן לראות, לדוגמא, שבמשפט הראשון המילה "והפוליטיקה" אינה במקומה. אפשר לתקן זאת ל"ובהשלכות הפוליטיות של התיאוריה הפמיניסטית". כך ניתן לעבור על הסיכום כולו ולבצע תיקונים קלים של התרגום, והנה קיבלתם סיכום בחינם באמצעות Chat GPT וכלי התרגום החינמי באתר FreeLand.co.il.

 

להבין שאין תחליף לסיכום אנושי ולהזמין סיכום אנושי

למרות שסיכום אוטומטי באמצעות Chat GPT הוא אכן מלהיב בהתחלה, לאחר כמה ניסיונות לא ניתן להתחמק מההבנה שאין תחליף לסיכום אנושי. למשל, באחד המאמרים שנתנו לChatGPT לסכם, הוא כתב ממצאים הפוכים מהממצאים המדווחים במאמר. המאמר בדק את הקשר בין מספר הפרטים ובין מורכבים הפרטים לבין קיבולת זיכרון העבודה, וכמובן שהקשרים בין שני המשתנים לבין קיבולת זיכרון העבודה הם שליליים, כלומר ככל שיש יותר פרטים, וגם ככל שהפרטים מורכבים יותר, הקיבולת של זיכרון העבודה קטנה. עם זאת, ChatGPT כתב נכונה שככל שיש יותר פרטים קיבולת זיכרון העבודה קטנה, אבל כתב ממצאים הפוכים בנוגע למורכבות הפרטים וכתב שככל שהפרטים מורכבים יותר הקיבולת של זיכרון העבודה גדלה. זה כמובן עשוי לבלבל ולגרום לשגיאות, ובמיוחד כש-ChatGPT לא מודיע למשתמש מתי הוא לא בטוח בממצאים, ולכן הקורא עלול לקבל תוצאות שונות ואף הפוכות מממצאי המחקר.

לא רק ש-ChatGPT כותב שגיאות לגבי הממצאים, לפעמים הוא ממציא פרקים שלא קיימים. ביקשנו מ-ChatGPT לסכם פרק מתוך הספר המפורסם אוריינטליזם של אדוארד סעיד. ChatGPT כתב לנו על תתי פרקים שלא היו ולא נבראו בתוך הפרק הזה, גם לא בספרים אחרים של סעיד. ChatGPT פשוט המציא לגמרי את תוכן הפרק, מבלי לתת חיווי כלשהו שהוא ממציא במקום לסכם פרקים קיימים. אילו לא היינו מכירים היטב את הפרק, ייתכן שהיינו חושבים שזה אכן מה שכתוב בו. החלק המשעשע הוא שעבור כל תת פרק כזה שהומצא, ChatGPT כתב טקסט מעניין בנושא הפרק שהומצא, כך שהטקסט עצמו היה מעניין אך חסר כל קשר לפרק ש-Chat GPT טען שהוא מסכם.

בנוסף, לגבי מאמרים רבים Chat GPT מסרב לחלוטין לכתוב סיכום, בטענה שהוא יכול לסכם רק מאמרים שפורסמו לפני שנת 2021. זה תמוה בעיקר מכיוון שמדובר לעתים במאמרים שפורסמו הרבה לפני שנת 2021 (לדוגמא, 2009), ובכל זאת ChatGPT מסרב לסכם אותם בטענה שהוא לא יכול לסכם מאמרים שפורסמו אחרי 2021.

טעויות אלה ונוספות הן הסיבה שלאחר שההתלהבות הראשונית פגה, אנשים מבינים שכדי לקבל סיכום טוב של המאמר אין תחליף לסיכום אנושי. לכן, אם אתם מעוניינים בסיכום ללא טעויות פטאליות לגבי הממצאים, וללא המצאות של פרקים שלא היו ולא נבראו, אין ולא יהיה בקרוב תחליף לסיכום אנושי. להזמנת סיכום אנושי היכנסו לאתר Sicum.co.il וגררו את המאמרים שלכם לתיבה לצורך סיכומם:

https://sicum.co.il